Wycieczki edukacyjne

Lekcja edukacyjna w Gospodarstwie Dudek:

– Zajęcia realizujemy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zajęć i tematu wybranego z prezentowanej oferty lub zgodnie z zapotrzebowaniem.

– Bardzo prosimy o przygotowanie ubrania i obuwia do zajęć w terenie – stosownie do pory roku i warunków pogodowych.

– Zajęcia prowadzimy od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 –17.00.

– Grupa uczniów nie może przekraczać 30 osób.

– Na naszym gospodarstwie jest możliwość zakupu owoców i warzyw naszej produkcji do czego serdecznie zachęcamy !

 

 

 

PRZEDSZKOLE, ZERÓWKA ORAZ KLASA I

Dzień z życia ogrodnika 1 (1,5 h) Termin wiosna lub wczesne lato: Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Sianie wybranych nasion kwiatów, ziół oraz warzyw do doniczek, które później dzieci ze sobą zabierają do domu.  Zabawa w odkrywanie: dzieci kosztują owoce z naszego gospodarstwa i zgadują z zakrytymi oczami co właśnie zjadły.

Dzień z życia ogrodnika 2 (2 – 2,5 h) Termin wiosna lub wczesne lato: Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Sianie wybranych nasion kwiatów, ziół oraz warzyw do doniczek, które później dzieci ze sobą zabierają do domu. Wspólne rozpalanie ogniska i zajadanie pieczonego jabłka i ziemniaków.

Kochamy rośliny! Termin Jesień (1,5 h) Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Dzieci zbierają do koszyków owoce w mini sadzie, wykopują warzywa z grządki. Sadzą drzewo jabłoni na terenie Gospodarstwa Dudek, które w kolejnych latach dzieci będą mogły podziwiać i odwiedzać (w tym zbierać z niego owoce).

 

 

 

 

KLASY 2,3,4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Malowany ogrodnik: Termin cały rok (1,5 h) Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Spacer po gospodarstwie. Rozmowa o warzywach i owocach, ich cechach charakterystycznych. Wykorzystanie ich właściwości w pracy plastycznej.

Dzień z życia ogrodnika (2 – 2,5 h) Termin wiosna lub wczesne lato: Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Sianie wybranych nasion kwiatów, ziół oraz warzyw do doniczek, które później dzieci ze sobą zabierają do domu. Wspólne rozpalanie ogniska i zajadanie pieczonego jabłka i ziemniaków.

Konfiturki: Termin Jesień (1,5 h) Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Spacer po gospodarstwie. Rozmowa o warzywach i owocach, ich cechach charakterystycznych i o możliwościach ich przetwórstwa. Zabawa w odkrywanie: dzieci kosztują różnych konfitur i zgadują z zakrytymi oczami co właśnie zjadły.

 

 

 

 

KLASY 5-8 SP I GIMNAZJUM

Szukaj nas : Termin Cały rok (2-2,5 h) Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników. Wykład o roślinach, oprowadzenie uczniów po gospodarstwie. Rozpoznawanie roślin: Uczniowie dzielą się na 3-4 grupy i dostają mapę terenu gospodarstwa z zaznaczonymi roślinami. Mają za zadanie samodzielnie rozpoznać kilka gatunków. Drużyna która jako pierwsza znajdzie i odgadnie rośliny dostaje nagrodę. Wspólne rozpalanie ogniska i zajadanie pieczonego jabłka i ziemniaków.

A może coś posadzimy ? Termin Wiosna lub Jesień (1,5 h) Krótka opowiastka gospodarza wprowadzająca do świata ogrodników.  Uczniowie zostają zaznajomieni z technikami sadzenie i pielęgnacji roślin. Oprowadzenie po gospodarstwie. Uczniowie przygotowują ziemię i sadzą wybrane rośliny. Mały poczęstunek.

 

SZKOŁY SPECJALNE: Jesteśmy otwarci i chętni na przyjmowanie dzieci ze szkół specjalnych. Program zajęć dostosujemy po wcześniejszym porozumieniu się z opiekunami.  Zachęcamy do kontaktu.

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE, KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH, WYCIECZKI PRYWATNE.

Na naukę nigdy nie jest za późno: Termin cały rok (2 h) Przywitanie z gospodarzem, spacer po gospodarstwie. Krótki wykład o roślinach: jak je sadzić, do jakiej gleby, jakie nawozy stosować.  Wykład z leśnikiem na temat ziół: ich naturalnych siedliskach i zastosowaniu. Poczęstunek.

Pielęgnacja roślin, ich sadzenie i cięcie: Termin wiosna i jesień (1,5) Przywitanie z gospodarzem, spacer po gospodarstwie. Krótki wykład o roślinach: jak je sadzić, do jakiej gleby, jakie nawozy stosować. Pokaz cięcia w przydomowym sadzie.

Łasuchowe spełnienie: Termin Cały rok (2,5 h) Przywitanie z gospodarzem, spacer po gospodarstwie. Krótki wykład o roślinach: jak je sadzić, do jakiej gleby, jakie nawozy stosować.  Wykład z leśnikiem na temat ziół: ich naturalnych siedliskach i zastosowaniu. Degustacja produktów z gospodarstwa ogrodniczego, konfitur, soków, owoców. Pieczenie ziemniaków oraz jabłka na ognisku.