Porady Ogrodnika

CHOINKA W DOMU

JAK JĄ PIELĘGNOWAĆ BY PO POSADZENIU W OGRODZIE CIESZYĆ SIĘ NIĄ WIELE LAT?

Poniżej  porada dla osób które, chcą kupić żywą choinkę do domu.

Specjalnie dla Was, napisaliśmy krótki artykuł o ich utrzymaniu.

Dowiecie się z niego dlaczego korzenie się ścina, i co zrobić żeby wasza choinka przetrwała święta w domu, a później przyjęła się w waszym ogrodzie!

Zapraszam! Miłej lektury ?

 

Święta czas, w którym wszystko powinno być idealne.

Pyszne, nie przesolone potrawy, karp który smakuje karpiem, a nie mułem ? ;

piękna symetryczna choinka, która z każdej strony jest idealna oraz ta cisza i spokój…. Tak zdecydowanie tak powinno być.

Nie ma się zatem co dziwić, że każdy z Was dokłada wszelkich starań żeby wszystko było tak, jak tego chcecie. Postaramy się Wam w tym pomóc i nie zostawimy Was z tym samych.

O ile na smak karpia wpływu nie mamy, to o choinkach co nie co wiemy ?

Zaczniemy od początku czyli od wsadzenia rośliny do doniczki.

Każda choinka nawet ta wsadzona dużo wcześniej do doniczki i przekorzeniona może mieć ścięte korzenie. Zaskoczeni?

Często mówicie nam tak: To nie możliwe, co wy to opowiadacie….

Albo tak: kupiłam rok temu u Was choinkę i miała ścięte korzenie w doniczce… na pytanie zadane przez Nas: Czy ta choinka się przyjęła? Dostaliśmy odpowiedz TAK ROŚNIE W OGRODZIE, ale co z tego jak miała ścięte korzenie!

Po co to robimy?

Teraz zadanie dla Was. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie waszą choinkę w doniczce, która jest 2, 3 a nawet 4 razy większa jak CAŁA WASZA PIĘKNA CHOINKA.

I jak… widzicie ją? Gdzie ją ustawicie? Do którego kąta waszego pokoju ją ułożycie

Wchodzisz do pokoju gdzie stoi ONA czarna, świecąca i duża DONICZKA, z dużo mniejszą choinką…. Widzisz to? Czujesz jaka była by ciężka i mało efektowna?

Z czego to wynika? Rośliny te tworzą dwa rodzaje korzeni: palowe i wiązkowe. Korzenie palowe (grube i długie) są one odpowiedzialne za stanie stabilne rośliny w glebie, a korzenie wiązkowe (małe, chude, włoskowe) są odpowiedzialne za pobór wody.  Do doniczek ścina się korzenie palowe i to dla roślin dużego znaczenia nie ma, o ile jest to zrobione dobrze przez fachowca. Oczywiście mówię tu o choinkach wysokości do 1,80 m. maksymalnie. Dla większych znaczenie to ma ogromne! Nie wolno ścinać korzeni wiązkowych. Jeśli ogrodnik sadzi umiejętnie roślinę do doniczki, a osoba kupująca posłucha jego wskazówek roślina będzie żyła i można ją wysadzić do gruntu na stałe.

WIELE jednak zależy od Was! Poniżej kilka bardzo ważnych wskazówek.

  • Temperatura w pokoju, w który znajduje się choinka nie powinna przekraczać 19 °C (jeśli to nie jest realne, najlepiej wieczorami ją umniejszać).

  • Wiesz o tym, że nie wolno choinki ustawiać przy grzejniku?

  • Należy podlewać choinkę. Nie może dojść do jej przesuszenia. Jak? Najlepiej codziennie po troszku do podstawka lub 1-2 razy w tygodniu obficie do podstawka i do doniczki. BEZ UŻYCIA NAWOZÓW!

  • Po świętach, roślina powinna być wyniesiona do chłodniejszego miejsca. Piwnica gdzie jest piec, i temperatura cieplejsza niż w domu się nie sprawdza! Nie zapomnij i wtedy jej podlewać! Powinna być tam minimum 2-3 tygodnie.

  • Na zewnątrz choinka może być wyniesiona, gdy nie ma silnych mrozów. Najlepiej wybrać taki czas, gdzie minimum przez tydzień nie ma temperatury minusowej.

  • Proszę unikać starć kota z choinką 😀 Poważnie często jest tak, że te urocze zwierzątka bardzo niszczą roślinę.

  • Roślinę wsadza się do gruntu wiosną. Ziemia przy wsadzaniu powinna być specjalna dla roślin iglastych o odczynie kwaśnym.

  • W upalne lata roślinę należy podlewać, tak by nie doszło do jej przesuszenia. Pierwszy rok jest dla rośliny decydujący.

Jeśli zrobisz wszystko dokładnie tak jak napisane jest powyżej dajemy Ci gwarancje przyjęcia twojej pięknej rośliny!

Gdybyście chcieli zatrzymać te same informacje na telefonie lub komputerze kliknijcie na link, ściągnie się wam Pdf 🙂 Choinki pielęgnacja